Jacek Majchrowski: Jestem chętny, aby Igrzyska Europejskie odbyły się w Krakowie

Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Jestem chętny, aby Igrzyska Europejskie odbyły się w Polsce i Krakowie, ale nie na koszt mieszkańców miasta – powiedział podczas sesji rady miasta prezydent Jacek Majchrowski.

W środę na sesji rady wystąpił prezydent Krakowa, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miał ogłosić swoją decyzję w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Miało to związek z uchwałą rady, w której samorządowcy zobowiązali Jacka Majchrowskiego do wycofania się z przygotowań wobec braku rządowych gwarancji finansowych.

Lista inwestycji dalej niepotwierdzona przez rząd

Jacek Majchrowski mówił, że rok temu powstała lista inwestycji sportowych i transportowych, które miały być gotowe w 2023 roku. Z wypowiedzi prezydenta wynikało, że zestawienie zostało zaakceptowane przez wicepremiera Jacka Sasina. – Ustaliliśmy, że powstanie rozporządzenie Rady Ministrów, gdzie będą imiennie wymienione te wszystkie inwestycje – zaznaczył.

Jednak specjalne rozporządzenie rządu nie powstało do teraz. – Jeśli rząd tego nie chce robić, to proponujemy, aby przekazali nam pieniądze na inwestycje i my je zrobimy – powiedział Jacek Majchrowski. Mowa m.in. o budowie Trasy Balickiej czy przebudowie ulicy Okulickiego.

Jacek Majchrowski: Jesteśmy w stanie zorganizować igrzyska

– Jesteśmy w stanie zrobić igrzyska wspólnie z Małopolską, a konkretnie z Tarnowem. Nie chcę mówić, czy one się odbędą czy nie – stwierdził. Ostateczną decyzję prezydent ma podjąć pod koniec tygodnia. W piątek na rozmowy w Warszawie udają się wiceprezydenci Andrzej Kulig oraz Jerzy Muzyk, a także pełnomocnik prezydenta Janusz Kozioł.

– Jestem chętny, aby Igrzyska Europejskie odbyły się w Polsce i Krakowie, ale nie na koszt mieszkańców miasta – zakończył.

comments powered by Disqus