Jest przetarg na przystanek kolejowy na os. Piastów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku kolejowego na os. Piastów. To jeden z trzech, które mają powstać w stosunkowo krótkim czasie w nowohuckich dzielnicach.

Nowy przystanek powstanie w rejonie ul. Powstańców, w miejscu gdzie łączą się linie w kierunku Kielc i Warszawy (nr 8) oraz w kierunku Podłęża (nr 95). – Przyszły wykonawca zaprojektuje i wybuduje przystanek w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony zostaną połączone schodami i windami z wiaduktem znajdującym się nad linią kolejową. Na peronach będą wiaty i ławki oraz tablice informacyjne i oznakowanie. Oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku – wylicza Dorota Szalacha z PKP PLK.

Inwestycja ma powstać w stosunkowo krótkim czasie, biorąc pod uwagę fakt, że najpierw potrzebne jest przygotowanie dokumentacji. Zakończenie prac przewidziano już na drugą połowę 2024 roku.

Przystanek na os. Piastów to element tzw. programu przystankowego. Rządowy program w Małopolsce obejmuje dziewięć inwestycji, w tym trzy w Krakowie: oprócz os. Piastów przystanki mają powstać też w Kościelnikach i Przylasku Rusieckim. Ponadto przystanki powstaną w miejscowościach: Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka i Nowy Sącz (dwa przystanki). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Nowa Huta