Koncertowy Kraków. Powrót gwiazd w 2021 roku?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Celine Dion, Alicia Keys, Aerosmith czy Pearl Jam to tylko niektórzy artyści, którzy przez pandemię koronawirusa musieli zmienić terminy swoich tras koncertowych. Czy w tym roku uda im się przyjechać do Krakowa?

25 lutego w Tauron Arenie Kraków przed polskimi fanami miał wystąpić Harry Styles. Jednak wydarzenie po raz kolejny zmienia termin – pierwotnie artysta miał zagrać w Krakowie 10 maja 2020 roku.

Do Krakowa wybiera się również grupa 5 Seconds of Summer. Australijski zespół ma wystąpić w krakowskiej arenie 9 maja. Będzie to jedyny koncert w Polsce w ramach trasy „No Shame 2021 Tour”. Do tej pory 5SOS wydali cztery albumy. Ostatni z nich, „Calm”, ukazał się w marcu 2020 roku.

Celine Dion powraca

Na ten koncert polscy fani czekali od lat. Niestety, z sytuacji epidemicznej termin uległ zmianie. Mowa o Celine Dion, która w Krakowie miała pojawić się w 2020 roku. Koncert w ramach trasy „Courage World Tour” odbędzie się w Tauron Arenie 13 maja. Piosenkarka wykona swoje największe przeboje, w tym m.in. „My heart will go on” z filmu „Titanic”, „I’m alive”, „That’s the way it is”, „All by myself”, „Because you loved me” czy utwory pochodzące z ostatniego albumu „Courage”.

„Girl on fire”

19 czerwca w Tauron Arenie wystąpi słynny skrzypek André Rieu, a tydzień później, 24 czerwca, do naszego miasta zawita Alicia Keys. W koncertowej setliście nie zabraknie największych przebojów artystki takich jak „Fallin”, „No one” czy „Girl on fire” i utworów z ostatniego albumu „Alicia”.

To nie koniec muzycznych wrażeń. 5 lipca w stolicy Małopolski zagra grupa Aerosmith ze Stevenem Tylerem na czele. Natomiast 23 lipca w naszym mieście ponownie zagra zespół Pearl Jam. 28 sierpnia w krakowskiej arenie wystąpi włoski tenor Andrea Bocelli.

Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi również grupa Smokie, która będzie świętować 45-lecie swojej artystycznej działalności (8 listopada). Kilka dni później, 13 listopada, swoje 15-lecie będzie świętować Il Divo.

Polskie akcenty

25 września w Tauron Arenie ma się odbyć Koncert Muzyki Filmowej dedykowany kompozytorowi Wojciechowi Kilarowi.

W Tauron Arenie nie zabraknie koncertów polskich artystów. 24 kwietnia planowany jest koncert Agnieszki Chylińskiej, dzień później publiczność oczarują piosenki zespołu Kwiat Jabłoni.

Koncertowe centrum

Kolejnym „centrum koncertowym” będzie Ice Kraków. 28 marca w sali audytoryjnej wystąpi Artur Rojek, który promuje wydany w ubiegłym roku album „Kundel”, 22 maja sceną zawładną Możdżer, Danielsson, Fresco & Holland Baroque. Jesień upłynie pod znakiem koncertów norweskiej grupy Wardruna (8 listopada) i japońskich bębniarzy z zespołu Yamato (9 listopada).

Została tylko „Melodia”?

Do gry ma zamiar również wrócić Klub Studio. Wiosenny sezon muzyczny ma się rozpocząć od koncertów m.in. Darii Zawiałow oraz duetu Karaś i Rogucki. Następne w kolejce czekają koncerty Bass Astral x Igo, Lao Che, Pawła Domagały i Krzysztofa Zalewskiego.

Klub Studio ma być również przystankiem na trasie koncertowej „No Sory Tour” wokalistki Sanah. Organizatorzy informują, że koncert odbędzie się w innym - niż wcześniej planowano- terminie. A wtedy wszystkie fanki i wszyscy fani będą mogli wspólnie z Sanah zaśpiewać jej najbardziej znane piosenki, czyli m.in. „Szampan”, „Melodia”, „No sory” czy „Królowa dram”.

comments powered by Disqus