Koniec blokowania pętli przy szpitalu Rydygiera

fot. ZTP

Nowe oznakowanie przy szpitalu Rydygiera ma rozwiązać problem z przejazdem autobusów.

W ostatnim czasie na profilu MPK na Facebooku regularnie pojawiał się komunikat „Zablokowany przejazd dla linii 125 pod Szpitalem Rydygiera. Autobusy zawracają na rondzie Hipokratesa”.

Jednym z problemów było to, że miejsce, w którym kierowcy parkowali swoje samochody blokując przejazd autobusu, leży na terenie szpitala. To oznaczało, że straż miejska nie mogła tam podejmować interwencji, nie mogła też odholowywać samochodów.

W czwartek Zarząd Transportu Publicznego poinformował, że szpital wprowadził przygotowany przez ZTP projekt organizacji ruchu, co ma rozwiązać problem blokowania pętli. Obowiązuje tam teraz zakaz parkowania.

Więcej kursów

– Jednocześnie, od najbliższego poniedziałku 17 maja, na linii 125 uruchomione zostaną dodatkowe kursy, realizowane w dni powszednie w godzinach szczytu. Dzięki temu, w okresach największego zainteresowania podróżą, linia 125 będzie odjeżdżać z przystanków nawet co 10-15 minut – zapowiada Sebastian Kowal z ZTP.

Od tego samego dnia zwiększy się również częstotliwość kursowania linii 503 w godzinach szczytu z 12 do 10 minut. Rozkład jazdy tej linii zostanie skoordynowany z linią 304, dzięki czemu obie linie będą na wspólnym odcinku kursować na zmianę z łączą częstotliwością co 5 minut.

Będą kontrole

Straż Miejska w najbliższych dniach prowadzić będzie wzmożone kontrole. – Kierowców prosimy o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie w rejonie szpitala im. Rydygiera oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu – podkreśla Sebastian Kowal.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus