Kraków bez gwarancji rządowych dla inwestycji transportowych

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli wiceprezydenci Krakowa: Jerzy Muzyk (po lewej), Andrzej Kulig (po prawej) fot. Krzysztof Kalinowski
Po dzisiejszych rozmowach w Warszawie rząd zobowiązał się do sfinansowania rozbudowy infrastruktury sportowej - w ten sposób prezydent Krakowa podsumował ustalenia w sprawie przygotowań do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku.

W Warszawie przez blisko 2 godziny trwało spotkanie wiceprezydentów Krakowa Andrzeja Kuliga i Jerzego Muzyka z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem oraz przedstawicielami administracji rządowej. Samorządowcy wrócili jedynie z obietnicami współfinansowania inwestycji sportowych.

– Po dzisiejszych rozmowach w Warszawie rząd zobowiązał się do sfinansowania rozbudowy infrastruktury sportowej – napisał w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Przyznał, że ostateczna decyzja o przyłączeniu się Krakowa do organizacji Igrzysk Europejskich zapadnie do końca roku. Choć jeszcze pod koniec października deklarował, że swoje postanowienie ogłosi na sesji rady 3 listopada. – Sądzę, że w przyszłym tygodniu będzie ostateczna decyzja – poinformował 2 listopada.

Jacek Majchrowski dziś stwierdził, że ostateczna decyzja uzależniona jest od wsparcia pozostałych inwestycji. Władze Krakowa chciałyby, aby rząd zapłacił za zamówione tramwaje czy sfinansował remont ulicy Okulickiego.

– Nie została ustalona żadna lista inwestycji transportowych. Może jakieś decyzje będą podjęte na początku przyszłego roku – mówi osoba z ministerstwa sportu.