Kraków przygotowuje się na ponowny atak zimy. W gotowości 226 jednostek MPO

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W związku ze spodziewanymi w czwartek intensywnymi opadami śniegu zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig zwołał w środę posiedzenie, na którym omówiono przygotowanie miasta na najbliższe dni.

– Służby miejskie będą zabezpieczać jezdnie, w pierwszej kolejności te, po których przemieszcza się komunikacja miejska - gorący apel do kierowców o ustępowanie miejsca i przejazdu dla pługów, solarek i piaskarek, tak by miały one możliwość przejazdu i pracy, żeby nie utknęły w korkach – poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Kulig.

Wiceprezydent Krakowa zwrócił się z prośbą do zarządców nieruchomości, by zadbali o chodniki. Zaapelował też o ostrożność w poruszaniu się oraz zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji do straży miejskiej.

– Przypominam, że mogą Państwo bezpośrednio zgłaszać konieczność odśnieżenia ulic i chodników do dyspozytorni akcji „Zima” pod numerem 12 646 23 61 – podkreślił Andrzej Kulig.

226 jednostek MPO w gotowości

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, w różnych punktach miasta w oczekiwaniu na opady deszczu ze śniegiem rozstawionych jest 226 jednostek, w tym 100% solarek (73 sztuki). – Kluczowe ulice są zagruntowane solą. W niektórych miejscach już pada, temperatura tuż powyżej 0°C – podaje MPO.