Krakowscy politycy wśród najbardziej medialnych w kraju

Gowin, Adamczyk, Ziobro fot. LoveKraków.pl
Instytut Monitorowania Mediów przedstawił dane na temat eksponowania w mediach wypowiedzi i komunikatów polskich polityków. Drugie miejsce zajął pochodzący z Krakowa prezydent RP Andrzej Duda. W 20 najbardziej medialnych polityków nie pojawiła się żadna kobieta.
W 2021 roku najbardziej widoczny w mediach był premier Mateusz Morawiecki, który był obecny w mediach 165 tysięcy razy, a więc średnio 454 razy dziennie. Drugą najbardziej medialną osobą był prezydent Andrzej Duda — we wszystkich typach mediów był obecny ponad 67 tysięcy razy razy, co przełożyło się na dotarcie z komunikatem do statystycznego Polaka ponad raz na tydzień  Trzecim najczęściej zauważalnym politykiem w mediach był Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Wysokie miejsca zajęli inni związani z Krakowem politycy różnych opcji. Lider Porozumienia Jarosław Gowin zajął w rankingu dziewiątą pozycję, wyprzedzając m.in. prezydenta Warszawy z PO — Rafała Trzaskowskiego. Dwunasty był popularny w naszym regionie minister infrastuktury Andrzej Adamczyk (PiS), który znalazł się nad m.in. Zbigniewem Ziobrą (Solidarna Polska, minister sprawiedliwości) i wicemarszałkiem sejmu Ryszardem Terleckim. Na szesnastym miejscu uplasował się Władysław Kosiniak-Kamusz z PSL.

Mat. Instytutu Monitorowania Mediów
Mat. Instytutu Monitorowania Mediów
comments powered by Disqus