Krakowscy uczniowie chętnie grają w EkoEksperymentarium

fot. materiały prasowe
W minionym roku szkolnym uczniowie z krakowskich podstawówek i przedszkoli zagrali 29 tysięcy razy w grę EkoEksperymentarium, pogłębiając swoją wiedzę o ekologii i ucząc się jak dbać o środowisko na co dzień.

 

EkoEksperymentarium.pl to program edukacyjny, z którego chętnie korzystają nauczyciele z całej Polski. Na ten bezpłatny projekt składa się pakiet materiałów uatrakcyjniających lekcje oraz cała seria gier przeglądarkowych o ekologii w domu. W całym kraju gra cieszy się ogromną popularnością i od września zanotowała ponad półtora miliona odsłon.

Edukacja ekologiczna

– Docieramy do coraz większej grupy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, co bardzo cieszy, ale też pokazuje jak ważna i potrzebna jest teraz rzetelna wiedza o klimacie. W grze EkoEksperymentarium radzimy jak na co dzień dbać o środowisko i jak bez trudu zmieniać nawyki na bardziej “eko”. Nasz wirtualny dom składa się już z czterech pokoi: kuchni, łazienki, pokoju dziecka i salonu, w których za pomocą gier i zadań uczymy dzieciaki m.in. jak oszczędzać wodę, prąd, jak robić ekologiczne zakupy, a także tłumaczymy czym jest “ślad węglowy”. Zachęcamy ich również do aktywności na świeżym powietrzu, podpowiadając co można robić będąc w lesie, co może się przydać szczególnie teraz, podczas letnich wypadów za miasto – mówi Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

– W naszej pracy dużo uwagi poświęcamy edukacji ekologicznej. Zależy nam, aby już od najmłodszych lat dzieci rozwijały właściwe proekologiczne zachowania: umiały prawidłowo segregować odpady, miały nawyk oszczędzania wody oraz energii, a także były uważne podczas wspólnie dokonywanych z rodzicami zakupów, jak i przejawiały wrażliwość na otaczającą nas przyrodę. Cieszę się, że gra EkoEksperymentarium zyskuje na popularności. Dzięki niej najmłodsi nabywają dobre proekologiczne wzorce, które mogą przekazywać swojemu najbliższemu otoczeniu. Każda młoda, uważna osoba dbająca o przyrodę, tworzy lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń  – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

EkoEksperymentarium – bezpłatna gra dostępna dla wszystkich

EkoEksperymentarium jest dostępne dla wszystkich bezpłatnie, więc każdy kto chce sprawdzić lub pogłębić swoją wiedzę o ochronie Planety może wejść na stronę www.ekoeksperymentarium.pl i podjąć się eko misji. Twórcy zapraszają nie tylko edukatorów, ale też całe rodziny, które w okresie wakacyjnym mogą sprawdzić wspólnie co zrobić, żeby nie szkodzić środowisku. EkoEksperymentarium to program przygotowany z dbałością o najwyższą jakość przekazywanych dzieciom informacji.