Krakowska elektrociepłownia: To była ciepła zima

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała zakończoną kalendarzową zimę.

 W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. Najniższą temperaturę odnotowano 26 grudnia 2021 roku (-12,4°C). Była ona wyższa o 1,3°C w porównaniu do najniższej temperatury w zimie 2020/2021 (-13,7°C zanotowana 17 stycznia 2021 r.) – informują przedstawiciele Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, która wytwarza ponad 70% ciepła dostarczanego mieszkańcom Krakowa.

– Zagwarantowanie odpowiedniego poziomu mocy nie byłoby możliwe bez realizacji prac remontowych i modernizacyjnych, jakie zostały przeprowadzone. Stały serwis i przeglądy zapewniają ciągłość pracy krakowskiej elektrociepłowni - mówi Mariusz Michałek, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

– Podsumowując zimę, warto tutaj także wspomnieć, że pomimo wahań na ogólnoświatowych rynkach, byliśmy w stanie zapewnić ciągłość dostaw paliw do naszej elektrociepłowni, dzięki czemu dostarczanie prądu i ciepłej wody do mieszkańców Krakowa było niezagrożone. To bardzo ważne z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego – dodaje.