Krakowskie lotnisko z kolejnym rekordem

Kraków Airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowskie lotnisko nie zwalnia tempa. W marcu z usług Kraków Airport skorzystało ponad 600 tysięcy pasażerów. To 18-procentowy wzrost w stosunku do marca zeszłego roku.

W pierwszym kwartale obsłużono łącznie ponad 1,6 mln pasażerów, czyli o 227 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Jak informuje Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport, na wzrost liczby pasażerów złożyły się nowe kierunki oraz rosnąca popularność już istniejących destynacji. Zdradza, że największe wypełnienie samolotów latających z Krakowa zaobserwowano na połączeniach do Dublina, Paryża oraz Bazylei.

– Zakończyliśmy sezon Zima 2019 z wynikiem, który świadczy o konsekwentnym wzroście ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku – mówił Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska.

Wśród nowości, jakie pojawiły się w sezonie zimowym było m. in. połączenie linii easyJet do Londynu Luton, Transavii do Eindhoven, Laudamotion do Wiednia, Flydubai do Dubaju czy LOT do Budapesztu i Tel Awiwu.

– Wśród połączeń intensywnie rozwijających się niemal trzykrotny wzrost liczby pasażerów odnotowaliśmy na połączeniu linii Ukrainian International Airlines do Kijowa, skąd przewoźnik ten oferuje bardzo atrakcyjną siatkę dalszych połączeń.  Około 30% wzrost ruchu pasażerskiego zanotowano również na połączeniach przewoźników Lufthansa do Monachium, KLM do Amsterdamu, oraz Austrian Airlines do Wiednia – wylicza Natalia Vince.

comments powered by Disqus