Kulturalne wydarzenia zawitają do budynku odrestaurowanego dworca kolejowego. Dzień otwarty Klubu Swoszowice

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Centrum Kultury Podgórza zaprasza na dzień otwarty Klubu Swoszowice. Wydarzenie odbędzie się 21 marca w odrestaurowanym budynku dworca kolejowego PKP Kraków-Swoszowice. Warsztaty kulinarne, wspólne czytanie wiersza „Lokomotywa” czy koncert Jan Wojdak Show to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla odwiedzających.

Pierwszy dzień wiosny w Klubie Swoszowice

Klub Swoszowice to nowa filia Centrum Kultury Podgórza. Zlokalizowana jest w budynku dworca kolejowego PKP Kraków-Swoszowice, mieszczącego się przy ul. Kolejarzy 71. Obiekt ten został gruntownie odrestaurowany i zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 realizowanych przez inwestora – PKP S.A.

– Swoszowice – od samego powstania – były miejscem spotkań ludzi spragnionych wypoczynku i relaksu, a także kontaktu z kulturą. Do okolicznego uzdrowiska zjeżdżali malarze, poeci i artyści, by promować swoją sztukę i znaleźć możnych mecenasów – mówi Anna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Dzień otwarty Klubu Swoszowice odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, w godz. 10.30-20.30. Szereg atrakcji czeka nie tylko na tych najmłodszych, ale także na młodzież i dorosłych. Dzieci do 3 lat będą mogły uczestniczyć w zajęciach umuzykalniających czy warsztatach podróżniczo-multisensorycznych. Odbędą się także tematyczne warsztaty oraz wspólne czytanie “Lokomotywy” Juliana Tuwima. Chętnie będą mogli obejrzeć spektakl teatralny „Słoń w Lokomotywie”.

Na dorosłych czekają natomiast indywidualne konsultacje z dietetykiem, koncert Jana Wojdaka czy potańcówka "Bal na dworcu" z muzyką na żywo.

Dzień otwarty to także możliwość, by zapoznać się z ofertą Klubu Swoszowice oraz zapisać na wybrane zajęcia. Szczegółowe informacje na temat aktualnej oferty zajęciowo-edukacyjnej tutaj.

Do dyspozycji Klubu Swoszowice przekazano część odnowionego budynku dworca kolejowego PKP Kraków-Swoszowice o łącznej powierzchni aż 200 m2.

– Wśród pomieszczeń przeznaczonych na działalność kulturalno-edukacyjną, znajdują się: sala muzyczna przygotowana do nauki śpiewu oraz gry na instrumentach, pracownia plastyczna, a także sala wielofunkcyjna, która – w zależności od potrzeb – może stać się salą widowiskową i być wykorzystywana do organizowania koncertów i innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, albo zamienić się w trzy odrębne sale zajęciowe - informuje Przemysław Walaszczyk, rzecznik prasowy CKP.