Łukasz Franek doceniony. Znalazł się w zarządzie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Łukasz Franek dyrektor Zarząd Transportu Publicznego został wybrany na członka zarządu European Metropolitan Transport Authorities.

EMTA skupia władze odpowiedzialne za transport publiczny i poprawę warunków mobilności w najważniejszych miastach Europy. Celem organizacji jest promowanie i wymiana informacji oraz dobrych praktyk w zakresie organizacji transportu publicznego, jego planowania i finansowania, a także zagadnień ochrony środowiska

W ramach EMTA dyskutowane są również tematy polityki transportowej i integracji miejskich systemów transportu. EMTA może wydawać zalecenia i wnioski oraz podejmować inicjatywy w odniesieniu do instytucji europejskich i międzynarodowych, w szczególności w dziedzinie badań i rozwoju. Każdego roku EMTA publikuje Barometr, który przedstawia poziom popularności komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach-członkach oraz zmiany, jakie zachodzą w sposobie korzystania z miejskiego transportu publicznego.

Dyrektor zasiądzie w zarządzie obok przedstawicieli organizatorów transportu z Londynu, Paryża, Madrytu, Kopenhagi, Helsinek i Barcelony. – To wyróżnienie dla wszystkich pracowników ZTP za wdrażane rozwiązania, realizowane projekty i naszą wizję przyszłości. Chcemy wykorzystać to do dalszego rozwoju – mówi dyrektor Łukasz Franek.