Małopolska czeka na wiatr. Smog oczami artystów [ZDJĘCIA]

Smog w Krakowie, Nowym Targu... Jak artyści widzą smog? fot. mat.prasowe
Co artyści mają do powiedzenia o smogu? Przekonajcie się już w tym tygodniu w galerii Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

Mowa o wystawie „Czekając na wiatr, czyli artyści o smogu”, którą od czwartku będzie można oglądać w galerii przy Zakopiańskiej 62. Pomysłodawcą wystawy jest krakowski artysta Tomasz Wełna, od wielu lat zaangażowany w działania antysmogowe.

– Wszystkie osoby zaangażowane w akcję łączy jedno wspólne dążenie: aby już wkrótce w Małopolsce nie trzeba było więcej czekać na wiatr – mówi Tomasz Wełna.

W Małopolsce czekają na wiatr

Tematyka ekspozycji dotyczy zanieczyszczenia powietrza w Polsce, ale odwiedzający spojrzą na problem z perspektywy współczesnych artystów: jako mikrofotografie, grafiki, dialog z klasycznymi dziełami sztuki.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 lutego o godz. 18.00. W trakcie wydarzenia wystąpi saksofonista Ethan Smith i gitarzysta Grzegorz Kosowski, a ich koncert będzie inspirowany tematyką wystawy.

Swoje prace zaprezentuje blisko 30 artystów, w tym specjaliści w zakresie badań zanieczyszczeń powietrza: prof. Piotr Kleczkowski, prof. Wanda Wilczyńska-Michalik i prof. Marek Michalik, dr Bartłomiej Pietras.

Ekspozycji towarzyszy wydawnictwo informacyjne, w którym znalazły się informacje o wpływie smogu na zdrowie oraz teksty ludzi nauki, mediów, działaczy społecznych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus