Mężczyzna rabował kościelne skarbony. Ukradł 5 tys. złotych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który kilkukrotnie włamał się do skarbonki znajdującej się w jednym z krakowskich kościołów i ukradł z niej blisko 5 tysięcy złotych.

Pod koniec listopada policjanci uzyskali informacje, że nieznana osoba kilka razy włamała się do skarbonki umieszczonej w jednym z kościołów w rejonie Borku Fałęckiego.

Ukradł w sumie 5 tys. zł

– W sumie, straty wyceniono na prawie 5 tysięcy złotych. Kryminalni podejrzewali, że w najbliższym czasie rabuś może ponownie planować włamanie, dlatego objęli ten rejon obserwacją – mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W piątek około godziny 3 w nocy, policjanci zauważyli mężczyznę wychodzącego z kościoła, który na ich widok rzucił się do ucieczki, ale szybko został przez nich zatrzymany.

W trakcie przeszukania, kryminalni znaleźli przy 44-letnim mieszkańcu powiatu myślenickiego prawie tysiąc złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł on pieniądze z kościelnej skarbonki.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

– W związku z tym, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się również do pozostałych kradzieży. 44-latkowi przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Szpiech.

comments powered by Disqus