Mikołajki na Wawelu. Król rozda dzieciom prezenty

Takiego pomocnika Święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów w dniach od 3 do 5 grudnia.

Król wraz ze swoim dworem przygotował na te dni moc atrakcji. Będą prezenty i to nie byle jakie. Pomocnik Mikołaja przygotował aż cztery rodzaje podarunków – każdy związany z wawelską historią. Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego.

To co dokładnie znajduje się w paczkach owiane jest tajemnicą, której strzeże cały wawelski dwór. Każde dziecko otrzyma prezent, ale pod jednym warunkiem. Wykona królewską ozdobę świąteczną, którą później powiesi na swojej domowej choince albo postawi tuż obok pamiątkowego zdjęcia z tegorocznym pomocnikiem Mikołaja, królem Zygmuntem Starym – czytamy w komunikacie Zamku Królewskiego.

Zapraszane są rodziny z dziećmi w wieku 6-13 lat do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich (3 i 4 grudnia) i Strefy Mistrzów (5 grudnia). Udział jest bezpłatny, rezerwacja online poprzez formularz na stronie każdego z wydarzeń.