Miny, granaty, pociski. Co znaleziono w bloku na os. Piastów? [ZDJĘCIA]

skorupy pocisków artyleryjskich fot. Małopolska Policja

Policja podała, co znaleziono w mieszkaniu i piwnicy na os. Piastów, gdzie przez całą noc trwała akcja saperów z 16. batalionu powietrznodesantowego.

– W mieszkaniu oraz piwnicy 37-latka znajdowała się ponad setka zapalników, kilka granatów, kilka min przeciwpiechotnych oraz około dwudziestu pocisków artyleryjskich i moździerzowych zawierających materiał wybuchowy. Zabezpieczono także amunicję karabinową i amunicję dużego kalibru – wylicza mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Około godziny 6, po zakończeniu prac przez żołnierzy podjęto decyzję o wpuszczeniu mieszkańców bloku do swoich mieszkań. Na miejscu nadal pracowali policyjni pirotechnicy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie dokonujący oględzin i przesłuchujący świadków. Policjanci podczas tych czynności zabezpieczyli to, czego nie musieli zabierać saperzy tj. m.in. szereg skorup po pociskach, amunicję małego kalibru, elementy broni palnej, pistolet.

Część z tych przedmiotów można zobaczyć na zdjęciach udostępnionych przez policję.

Druga akcja

Wciąż natomiast trwa zabezpieczanie drugiej „kolekcji”, której właścicielem był znajomy 37-latka z os. Piastów. O szczegółach informujemy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice