Motocyklowa parada Mikołajów przejedzie ulicami Krakowa

fot. Zbigniew Siwek/LoveKraków.pl

Grupa Mikołajów na motocyklach po raz siedemnasty opanuje Kraków. Oprócz corocznego przejazdu ulicami miasta zaplanowano sporo atrakcji. Parada wyruszy w niedzielę, 4 grudnia, spod EXPO Kraków.

– MotoMikołaje to inicjatywa, która zrodziła się w środowisku krakowskich motocyklistów i dotarła do innych miast. Naszym celem jest bezinteresowna pomoc i działania na rzecz innych, ale także dzielenie się wspólną pasją do dwóch kółek – informują organizatorzy.

Motocykliści w strojach mikołajów pojawią się na ulicach Krakowa w niedzielę, 4 grudnia. Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 10:30 na parkingu pod EXPO (ul. Galicyjska 9). Parada wystartuje 15 minut później.

Po zakończeniu parady motocykliści odwiedzą pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i przekażą im prezenty. Na zakończenie odbędzie się MotoMikołajowy grill z niespodziankami. Start o godz. 13:00 przy ul. Kamieńskiego 53.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane na sfinansowanie zakupu sprzętu wspomagającego leczenie na oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Trasa tegorocznego przejazdu MotoMikołajowej Parady

Start: Expo - Galicyjska - Centralna - Nowohucka - Al. Pokoju - Rondo Czyżyńskie - Al. Jana Pawła II - Mogilska - Rondo Mogilskie - Lubomirskiego - Tunel pod Galerią Krakowską - św. Rafała Kalinowskiego - Pawia - Al. J. Słowackiego - al. A. Mickiewicza - M. Konopnickiej - Rondo Matecznego - Kamieńskiego- Wielicka - Kostaneckiego - Jakubowskiego -  Szpital Prokocim.