Muzeum Narodowe otwiera Gmach Główny i Muzeum Czartoryskich

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Sytuacja w Muzeum Narodowym w Krakowie wraca do normy. We wtorek instytucja ponownie otworzy dla publiczności Gmach Główny. Tego samego dnia po raz pierwszy po długiej przerwie swoje podwoje dla zwiedzających otworzy Muzeum Książąt Czartoryskich.

Zasady zwiedzania nie uległy zmianie. Obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i zachowanie odpowiedniej odległości od innych zwiedzających.

Gmach znów otwarty

Sytuacja wraca do normy. Szybkie działania, jakie podjęliśmy, przyniosły efekty. Jak dotąd, mamy 15 zakażonych koronawirusem pracowników. Na szczęście przechodzą chorobę bardzo łagodnie. Zakończyły się wszystkie kwarantanny. Dzięki temu, że cały zespół dodatkowych pracowników już pracuje, możemy ponownie otworzyć Gmach Główny  – informuje Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na razie publiczność będzie mogła zobaczyć wystawę „Cud światła”. Pozostałe ekspozycje zostaną otwarte w najbliższy weekend. Oprócz tego, muzeum zaprasza widzów na pokaz dzieł Stanisława Wyspiańskiego z kolekcji MNK. Już w najbliższy weekend będzie je można zobaczyć za symboliczną złotówkę.

Po długiej przerwie swoje podwoje dla zwiedzających otworzy również Muzeum Książąt Czartoryskich. Arsenał będzie dostępny do zwiedzania kilka dni później, bo od 4 lipca.

Będzie w nim prezentowana wystawa  „Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka”. Ekspozycja zostanie otwarta po dwukrotnej już zmianie terminu. W piątek odbędzie się pierwszy w historii instytucji wernisaż online, a od soboty ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających.

comments powered by Disqus