Na ratunek zabytkom. Kwesty na krakowskich cmentarzach

Odwiedzający groby bliskich będą mogli przekazać datki m.in. na ratowanie cennych zabytków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po roku przerwy spowodowanej pandemią na krakowskie nekropolie wracają tradycyjne kwesty. W tym roku na krakowskich cmentarzach będzie można spotkać wolontariuszy pięciu organizacji.

Odwiedzający groby bliskich będą mogli przekazać datki m.in. na ratowanie cennych zabytków oraz wsparcie dzieci i dorosłych dotkniętych chorobą lub ubóstwem.

Fundacja Słoneczny Uśmiech

Zbiórka na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich oraz ciężko chorych odbywa się od 29 października do 2 listopada na cmentarzach: Podgórskim, Bronowice, Grębałów, Prądnik Czerwony.

Fundacja Walki z Rakiem Pomocy Dzieciom

Zbiórka na cel podopiecznych fundacji – od 31 października do 2 listopada na cmentarzu Podgórskim.

Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa

Zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy Krakowa – 1 listopada na cmentarzu Rakowickim.

Stowarzyszenie PODGORZE.PL

Zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Nowym Cmentarzu Podgórskim – 1 listopada, w godz. 10.00–18.00.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych obiektów związanych z historią i kulturą polską na cmentarzu Łyczkowskim we Lwowie – 1 listopada na cmentarzu Rakowickim.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum – Hospicjum im. św. Łazarza

Zbiórka na działalność statutową hospicjum, opiekującego się osobami dotkniętymi chorobą nowotworową u kresu ich życia – 1 listopada na cmentarzach: Prądnik Czerwony, Grębałów, Bronowice, Mydlniki, Prokocim, Pychowice i Wola Duchacka.

comments powered by Disqus