Na Zakrzówku wykąpiemy się już w czerwcu? Prace są bardzo zaawansowane

fot. krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

– Kończą się najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców prace, czyli pływające kąpielisko – jedno z pierwszych w Europie tego typu obiektów. Chcielibyśmy jeszcze w czerwcu udostępnić te pomosty mieszkańcom – powiedział Piotr Kempf, dyrektor ZZM dla krakow.pl.

Prace wykończeniowe związane z kąpieliskiem na Zakrzówku są bardzo zaawansowane. – Zobaczymy, jak będzie wyglądał odbiór techniczny budynku wejściowego, który będzie służył również jako szatnie czy też miejsce, w którym będzie można dowiedzieć się więcej o samym Zakrzówku. Chcielibyśmy, żeby ten etap już na wakacje był gotowy – mówił Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wszystkie prace związane z pracami parku Zakrzówek mają być gotowe wiosną 2023 roku, łącznie z Centrum Sportów Wodnych oraz ulicą Wyłom. Dyrektor ZZM mówił, że widząc presję mieszkańców, chcieliby oddać to miejsce do użytku jak najszybciej.

– Jeżeli chodzi o sam wypoczynek na Zakrzówku, to ze względu na to, że jest to teren poprzemysłowy i tej plaży nie ma zbyt wiele, a zainteresowanie mieszkańców jest ogromne, powstał projekt basenów pływających – takich pomostów, które będą służyły jako plaża, czyli będzie można na nich wypocząć, opalać się, również wchodzić do wody – wyjaśnił Piotr Kempf.

Pływające kąpielisko to specjalnie zaprojektowane 5 niecek basenowych, każda o innej głębokości (2 z nich są przeznaczone dla dzieci). – Będzie to miejsce w pełni bezpieczne pod nadzorem ratowników. Mamy nadzieję też, że będzie to miejsce, w którym mieszkańcy odpoczną od upałów w sezonie letnim, ale również poza nim będzie ono odwiedzane ze względu na swój urok – dodał dyrektor ZZM.

Najnowsze zdjęcia z Zakrzówka:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki