Nad Wisłą powstanie nowa miejska plaża

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto wkrótce zorganizuje przetarg na dzierżawę działek na bulwarze Wołyńskim. Zwycięzca postępowania będzie mógł urządzić tam kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny.

Chodzi o teren niedaleko hotelu Forum, to tam kilka lat temu funkcjonował basen na barce i komercyjna plaża. Teraz miasto chce oddać działki na 15-letnią dzierżawę w trybie przetargu nieograniczonego.

Firma, która zaproponuje najwyższą kwotę, będzie mogła zagospodarować część bulwarów pod kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny z usługami gastronomicznymi w formie otwartej przestrzeni publicznej. Miasto zaznacza, że w skład kompleksu będzie wchodzić plaża miejska.

– Otwarcie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego na bulwarze Wołyńskim planowane jest w sezonie letnim 2023 roku – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Tereny, które są przeznaczone na przetarg w dużej mierze nalezą do miasta, ale są również te, których właścicielem jest Skarb Państwa, dlatego zgodę na zawarcie umowy będzie musiał wyrazić jeszcze Wojewoda Małopolski.

Ogłoszenie o warunkach przetargu i terminie składania ofert zostanie podane do publicznej wiadomości na biuletynach informacyjnych urzędu miasta i urzędu wojewódzkiego.

W 2019 roku swoje plany co do tego terenu zwizualizowała jedna z firm. Wyglądało tak:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki