Narada u wojewody. Pięć osób w szpitalach, 24 pod nadzorem epidemiologicznym

Szpital | Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przedstawiciele policji, straży pożarnej, wojska, sanepidu oraz dyrektorzy szpitali uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym dziś przez wojewodę małopolskiego w sprawie koronawirusa.

Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Urzędu tłumaczy, że podczas spotkania zostały wyjaśnione wątpliwości odnośnie stosowania procedur a także ponownie omówiono zadania określone w wojewódzkim planie epidemiologicznym.

– Przedstawicielom szpitali przypomnieliśmy, że mają możliwość wnioskowania do Agencji Rezerw Materiałowych w sprawie wyposażenia placówek, np. maseczek czy środków dezynfekujących – podkreśla przedstawicielka urzędu.

Prof. Aleksander Garlicki, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, podzielił się ze szpitalami aktualnym stanem wiedzy na temat koronawirusa. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin Żal, małopolski inspektor sanitarny Jarosław Foremny i zastępca małopolskiego komendanta policji insp. Piotr Morajko.

Pięć osób w szpitalach

– Inspektor Jarosław Foremny poinformował, że na oddziałach zakaźnych w Małopolsce przebywa pięć osób, a 24 objętych jest samoizolacją, która polega na przebywaniu w domu pod telefonicznym nadzorem sanitarnym – powiedziała w rozmowie z LoveKraków.pl Joanna Paździo.

comments powered by Disqus