Narodowcy wyjdą na Rynek Główny

Archiwum fot. Krzysztof Piotr Kalinowski

Kilka organizacji narodowych zapowiedziało wiec na Rynku Głównym w najbliższą sobotę o godzinie 15.

Organizatorzy tłumaczą, że organizują spotkanie w związku z sytuacją na białoruskiej granicy.  – W trakcie naszego wiecu chcielibyśmy wyrazić poparcie i wdzięczność dla polskiej Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz innych służb, które z narażeniem życia bronią nienaruszalności granic Polski i Europy – informują.

To jednak nie wszystko. Przy okazji narodowcy potępią „wszelkie postawy i zachowania prezentowane przez celebrytów, dziennikarzy, żyjącą na strzeżonych osiedlach plutokrację i liberalno-lewicową „elitę” polityczną, która w chwili, gdy Naród powinien solidarnie wystąpić po stronie obrońców granicy, rozgrywa emocje Polaków”.

– Tego typu zachowania uderzające w Straż Graniczną, honor polskiego munduru i nienaruszalność polskiej granicy uważamy za godne nie tylko potępienia, ale także napiętnowania; wszelkie podobne działania są w istocie agenturalne, bo wpisują się w propagandę i cele Łukaszenki – przekonują.

Oprócz tego na manifestacji ma zostać wyrażony sprzeciw wobec migracji, a konkretnie „wpuszczania do Europy hord ludzi wschodu, którzy – jak pokazują liczne przykłady zza naszej zachodniej granicy – nie mają szacunku dla naszej kultury, prawa i religii, zasadniczo nie poddają się też procesom asymilacyjnym”.