Nastolatkowie powiązani z kibolami pobili swojego rówieśnika i spryskali go gazem pieprzowym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Policjanci zatrzymali nieletnich, którym postawiono zarzuty m.in. rozboju i pobicia swojego rówieśnika. Nastolatkowie odpowiedzą za to przed sądem.
Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 15-latka przez grupę nieletnich, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Jaki był przebieg zdarzenia? Grupa liczyła pięć osób. Wobec 15-latka użyto siły oraz gazu pieprzowego. Małoletni mieszkaniec Podgórza został też zmuszony do „określonego zachowania”, zabrano mu również e-papierosa.

Mundurowi z komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej, którzy zajmują się przestępczością nieletnich, już po kilku dniach namierzyli wszystkich sprawców. Chłopcy w wieku od 13 do 15 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki. Wszyscy, w obecności opiekunów prawnych, zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów, a następnie usłyszeli zarzuty rozboju, pobicia oraz zmuszania innej osoby do określonego zachowania.

Skrucha, którą okazali w czasie przeprowadzanych czynności nie uchroni ich przed stawieniem się w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o ich dalszym losie.