Nie żyje była wiceminister i pełnomocnik Jacka Majchrowskiego

fot. Kancelaria prezydenta Krakowa
W wieku 67 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Grażyna Leja. Działała w branży turystycznej i na jej rzecz.

Grażyna Leja ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie jako specjalistka organizacji i zarządzania turystyką. Pracowała m.in. w krakowskim oddziale Orbisu jako kierownik działu zagranicznej turystyki wyjazdowej. Powierzono jej także stanowisko przewodniczącącej Komisji Rewizyjnej Krakowskiej Izby Turystyki.

Nie była kłamcą lustracyjnym

Leja była członkiem Rady Programowej TP SA O. Kraków, a w latach 2002–2003 wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Małopolskiej Kasy Chorych. W latach 2002-2010 pełniła funkcję pełnomocnika prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego ds. turystyki, przez długi czas odpowiadała także za sprawy kultury. W pierwszym rządzie Donalda Tuska piastowała stanowisko podsekretarza stanu w ówczesnym Ministerstwie Sportu i Turystyki. 

Zrezygnowała na początku 2008 roku po oskarżeniach o współpracy ze służbami PRL. W pierwszym procesie została uznana kłamcą lustracyjnym, ponieważ w oświadczeniu lustracyjnym nie podała, że udostępniła lokal wojskowemu związanemu z tajnymi służbami PRL. Prawomocny wyrok uniewinniający zapadł w czerwcu 2012 roku.
comments powered by Disqus