Nowa droga wzdłuż torów. Dojedziemy nią do Mogilskiej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prace przy budowie nowej części ulicy Łaszkiewicza są zaawansowane. Kiedy droga zostanie otwarta, mieszkańcy osiedla zyskają wygodniejsze połączenie z ul. Mogilską.

Pierwszy fragment ulicy Łaszkiewicza, łączący ul. Mogilską i Ostatnią, został otwarty w 2017 roku. Teraz powstaje nowy odcinek, którym wzdłuż torów kolejowych będzie można pojechać dalej w głąb osiedla, do ul. Ślicznej.

Prace ruszyły w lutym i od razu rozpoczęły się od kontrowersji wokół wycinki drzew, której skala zaskoczyła mieszkańców. Teraz prace są już zaawansowane. Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego skrzyżowania z ul. Ostatnią, wykonawca zajmuje się natomiast dalszym odcinkiem nowego połączenia.

Jest już asfalt

– Aktualnie powadzone są roboty związane z budową i zabezpieczeniem sieci telekomunikacyjnej oraz układaniem krawężników oraz warstw podbudowy drogi (lokalne zawężenia). Zakończone zostały natomiast prace związane z przebudową linii średniego napięcia oraz budową sieci kanalizacji deszczowej. Wykonano również fundamenty i okablowanie sieci oświetlenia ulicznego – informował w minionym tygodniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W tym tygodniu układana była już nowa nawierzchnia.

Otwarcie w tym roku

ZDMK zapowiada oddanie drogi do użytku jeszcze w tym roku. Z odpowiedzi na wcześniejszą interpelację radnego Dominika Jaśkowca można się dowiedzieć, że do końca listopada przyszłego roku w rejonie inwestycji ma zostać jeszcze posadzonych 14 drzew w ramach nasadzeń zastępczych. Wcześniej posadzonych zostało 25 innych drzew, w tym 11 przy ul. Kantora, cztery przy ul. Łaszkiewicza i Ostatniej, cztery na os. Ugorek i sześć w okolicy ul. Dzielskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony