Nowe chodniki w planach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał w ostatnim czasie szereg przetargów dotyczących inwestycji potrzebnych pieszym.

Infrastruktura dla pieszych pozostaje tą najbardziej niedocenianą. Potrzeby są ogromne, zarówno jeśli chodzi o budowę nowych, jak i remonty istniejących chodników. Inwestycje w tym zakresie są często zrzucane na rady dzielnic, których budżety są w stanie pokryć tylko nieznaczną część zapotrzebowania.

W tegorocznym budżecie udało się zapisać 11 milionów na Program Budowy Chodników. Co istotne, większość z tej kwoty ma pochodzić z wpływów ze śródmiejskiej strefy płatnego parkowania.

Nowe przetargi

Zarząd Dróg Miasta Krakowa szuka teraz wykonawcy chodnika i miejsc postojowych przy ul. Golikówka. Drugi przetarg dotyczy fragmentu ul. Księcia Józefa.

Z kolei ze środków budżetu obywatelskiego ma zostać sfinansowany chodnik przy ul. Cechowej, prowadzący od przystanku do przedszkola. ZDMK szuka teraz firmy, która go zaprojektuje.

Na znalezienie wykonawcy czekają też schody przy przystanku przy al. Bora-Komorowskiego, w rejonie ul. Skarżyńskiego.

Ważna informacja dla Pychowic

W środę otwarte zostały oferty w postępowaniu dotyczącym zadania oczekiwanego od lat przez mieszkańców Pychowic, w ramach którego przebudowany ma zostać ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ulicami Zakrzowiecką a Gronostajową. Część złożonych ofert mieści się w założonym budżecie, więc można zakładać, że jeszcze w tym roku mieszkańcy zyskają o wiele wygodniejsze połączenie, wykorzystywane m.in. w drodze do przystanków tramwajowych.

Również 29 lipca ZDMK otworzył oferty związane z bezpieczeństwem pieszych na dwóch przejściach dla pieszych: na ul. Armii Krajowej w rejonie węzła Bronowice i na wysokości budynku nr 11, a więc między ulicami Przybyszewskiego i Piastowską. To już kolejne działanie, mające na celu poprawę sytuację na tym niesławnym odcinku.

comments powered by Disqus