Od poniedziałku kolejne prace na al. Solidarności

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek 17 czerwca drogowcy rozpoczną prace remontowe na kolejnym odcinku al. Solidarności – fragmencie między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. Tego dnia rozpocznie się również wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, na kolejnym fragmencie al. Solidarności w pierwszej kolejności będą prowadzone prace brukarskie po stronie parku Szwedzkiego. Zostaną wprowadzone lokalne zwężenia jezdni.

Prace brukarskie na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga są na ukończeniu. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace asfaltowe. Oto ich harmonogram:

  • noc z 17 na 18 czerwca – frezowanie i układanie warstwy wiążącej na zewnętrznym pasie. W tym czasie: zakaz skrętu w prawo w ul. Orkana (jadąc od placu Centralnego), objazd do ul. Orkana ul. Bulwarową, zakaz zatrzymywania się na długości prowadzonych prac, przeniesienie przystanku autobusowego „Struga” w tymczasową lokalizację (nieco dalej, poza zakresem prac), przejazd przez skrzyżowanie w relacji Orkana – Struga zachowany, w razie potrzeby ruch kierowany przez osobę uprawnioną
  • noc z 18 na 19 czerwca – frezowanie i układanie warstwy wiążącej na wewnętrznym pasie. W tym czasie: brak możliwości skrętu w lewo w ul. Struga i zawracania (jadąc od placu Centralnego), wyjazd z ul. Orkana na al. Solidarności tylko w prawo (w kierunku centrum Nowej Huty), objazd do ul. Struga przez przełączkę na wysokości ul. Bulwarowej, objazd do ul. Orkana przez skrzyżowanie na wysokości ul. Przyjaźni, Mierzwy i al. Solidarności
  • noc z 19 na 20 czerwca  – układanie warstwy ścieralnej na zewnętrznym pasie. W tym czasie: zakaz skrętu w prawo w ul. Orkana, jadąc od placu Centralnego, objazd do ul. Orkana ul. Bulwarową, zakaz zatrzymywania się na długości prowadzonych prac, przeniesienie przystanku autobusowego „Struga” w tymczasową lokalizację (nieco dalej, poza zakresem prac), przejazd przez skrzyżowanie w relacji Orkana – Struga zachowany, w razie potrzeby ruch kierowany przez osobę uprawnioną
  • noc z 20 na 21 czerwca  – układanie warstwy ścieralnej  na wewnętrznym pasie. W tym czasie: brak możliwości skrętu w lewo w ul. Struga i zawracania (jadąc od placu Centralnego), wyjazd z ul. Orkana na al. Solidarności tylko w prawo (w kierunku centrum Nowej Huty), objazd do ul. Struga przez przełączkę na wysokości ul. Bulwarowej, objazd do ul. Orkana przez skrzyżowanie na wysokości ul. Przyjaźni, Mierzwy i al. Solidarności.

Prace prowadzone będą przy wyłączeniu sygnalizacji świetlnej. Na odcinku prowadzonych robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Realizacja tych prac uzależniona jest od warunków pogodowych.

Roboty bitumiczne przy parkingach prowadzone będą w piątek, 21 czerwca, w ciągu dnia. Wówczas planowane jest zakończenie całości prac na tym fragmencie.

Przypomnijmy, że zakres remontu nakładkowego na al. Solidarności został poszerzony. Na polecenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego prace objęły całość drogi, a nie jak pierwotnie planowano – tylko wybranych odcinków jezdni. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zabezpieczone środki na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań, tj. ul. Struga z al. Przyjaźni (w kwocie 1,1 mln zł).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta