Ogród Świateł tym razem z Piotrusiem Panem. Jest już cennik i data otwarcia

fot. Materiały prasowe

Już od 28 października w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, mieszkańcy Krakowa i okolic będą mieli okazje spędzić urocze popołudnie w bajkowej krainie. Motywem przewodnim krakowskiej wystawy będzie Piotruś Pan.

Ogród Świateł to wystawa plenerowa, która przenosi widzów w bajeczny świat opowiedziany przy pomocy lampionów, tuneli świetlnych i pokazów multimedialnych. Dotychczasowe edycje spotykały się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku Ogrody Świateł pojawią się w czterech miastach, w tym oczywiście w Krakowie.

Motywem przewodnim krakowskiej wystawy będzie Piotruś Pan. W podróży po metaforycznym, multimedialnym świecie Nibylandii, spacerując świetlnymi szlakami poznamy Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Wendy i jej braci, a nawet okrutnego Kapitana Haka i jego załogę.

Jakie atrakcje czekają na widzów wystawy?

Na wystawie znajdziemy tam niemal 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 30 000 świateł LED, fotogeniczne tunele świetlne a także pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową.

Dla widzów spragnionych wyzwań organizatorzy przygotowali grę. Z aplikacją na smartfony przemierzymy Ogród rozwiązując zagadki, dzięki którym dzieci lepiej poznają historię i charakter bohaterów. Dla uczestników gry czekają nagrody-niespodzianki.

Jak dotrzeć?

Wystawa mieści się w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema, przy Alei Pokoju 68. Na wystawę można dojechać samochodem korzystając z parkingu przy centrum handlowym M1.

Organizatorzy rekomendują korzystanie w komunikacji miejskiej – na miejsce dojedziemy tramwajami nr 1, 14 i 22 (przystanek M1 Aleja Pokoju). Wejście na teren wystawy znajduje się od strony Alei Pokoju.

Gdzie kupić bilet?

Wstęp na wystawę wymaga zakupu biletu. Bilety jednodniowe dla dorosłych dostępne są w zależności od dnia tygodnia w cenach od 33 do 39 zł. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej, dostępne są bilety sezonowe. Bilet taki umożliwia wejście na wystawę codziennie przez cały okres jej trwania. Bilety sezonowe są już dostępne w specjalnej przedsprzedażowej cenie. Bilety jednorazowe będą dostępne w sprzedaży od 21 października.

Wszystkie rodzaje biletów dostępne są online na stronie krakow.ogrodswiatel.pl a od 28 października także w kasach na miejscu wystawy.

Ogród Świateł będzie otwarty do 26 lutego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny