OMZRiK: Marek M. zatrzymany. To znany patostreamer z Krakowa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że policja zatrzymała poszukiwanego o połowy 2023 roku Marka M. ps. „Czujny”.

Krakowianin był poszukiwany do czerwca zeszłego roku. – Marek M. poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu celem zastosowania tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy w związku z podejrzeniem znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy – informowała małopolska policja.

Mundurowi szukali „Czujnego” również za inne przesteepstwa, w tym w tym „za stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia albo zaniechania prawnej czynności służbowej”.

Według informacji OMZRiK, mężczyzna został zatrzymany w Czechach.

Kulisy poszukiwania

–  Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatrywał wniosek, lecz w przerwie posiedzenia M. wyszedł z sali sądowej pod pretekstem konieczności skorzystania z toalety. Jednak zamiast tego udał się do wyjścia i zniknął – opisuje kulisy poszukiwań ośrodek.