Pasażerów Telebusa wozi pojazd elektryczny

Testowany pojazd fot. MPK Kraków
Krakowskie MPK zdecydowało się na dwutygodniowe testy bezemisyjnego autobusu Automet MiniCity Electric. Od soboty można go spotkać na trasie Telebusa, czyli autobusu na telefon.
Pojazd ma 8 m długości i może przewozić 22 pasażerów, w tym 13 na miejscach siedzących (obecnie z powodu pandemii liczba osób podróżujących jest ograniczona do 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc). Jednostką napędow autobusu jest silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterie litowo-jonowe o pojemności 78 kWh, co zgodnie z informacjami producenta, pozwoli na przejazd do 170 km na jednym ładowaniu. Ułatwieniem dla korzystających jest platoforma wjazdowa dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Usługa Telebusa funkcjonuje w Krakowie od 2007 roku w rejonie Płaszowa i Rybitw. Autobusy kursujące w ramach tej usługi nie mają stałej trasy. Mieszkańcy tego rejonu Krakowa sami decydują o tym gdzie się zaczyna i kończy przejazd. W ciągu 13 lat Telebus rozszerzał swoje granice cztery razy. Ofertą Tele-busa zostały objęte przede wszystkim szkoły. Po zakończeniu budowy nowej linii tramwajowej do Małego Płaszowa, Tele-bus stał się także wygodnym środkiem podróży do tramwaju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus