Podgórska kwesta. Na konto zamiast do puszki

fot. Stowarzyszenie Podgórze.pl

W tym roku podgórska kwesta organizowana przez Stowarzyszenie Podgórze.pl nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Datki można wpłacać na kwestowe konto bankowe.

– Jest nam niezwykle przykro, że nie możemy spotkać się z Państwem osobiście, jednak zależy nam, aby podgórska kwesta, pomimo wszelkich przeciwności, wciąż była kontynuowana. Dlatego w tym roku zapraszamy do wsparcia kwesty w inny sposób i wpłatę datków, zamiast tradycyjnie do puszki, na kwestowe konto bankowe udostępnione za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – czytamy w komunikacie.

„Groby czekają na pomoc”

Tradycyjna kwesta odbywa się na Nowym Cmentarzu Podgórskim od 14 lat. Dzięki wpłatom udało się już odrestaurować osiem osiem historycznych nagrobków mieszkańców dawnego Miasta Podgórza, a wśród nich burmistrza Nikodema Garbaczyńskiego.

– W tym roku rozpoczęliśmy pracę nad odnową kolejnego nagrobka rodziny Krudowskich (kw. IIa płd., grób4), które z powodu pandemii, zostaną ukończone na wiosnę przyszłego roku. Jednak wciąż wiele grobów czeka na naszą pomoc – zaznaczają przedstawiciele Stowarzyszenia Podgórze.pl.

Liczy się każda kwota

Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na konserwację dwóch zabytkowych nagrobków, odnowionych przed kilku laty- rodziny Fialków (kw. IIa płd., grób 11) oraz rodziny Malewskich (kw. IIa płd., grób 10), które na skutek wiosennej wichury zostały poważnie uszkodzone i wymagają ponownej konserwacji.

–  Zapraszamy serdecznie na stronę ZBIÓRKI i wsparcie, nawet najdrobniejszą kwotą XV Podgórskiej kwesty na odnowę zabytkowych nagrobków Nowego Cmentarza Podgórskiego. Wpłaty można również dokonać na konto kwesty: 97 1240 4432 1111 0010 7627 9606 – informuje Stowarzyszenie Podgórze.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus