Pogotowie ratunkowe w Wieliczce zmieni lokalizację

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Trwa budowa Centrum Administracyjnego przy ul. Powstania Styczniowego, w pobliżu DK nr 94 i DW 966. W przyszłości mają się tam przenieść także pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, policji i służb powiatowych.

 

Wielicki oddział Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego funkcjonuje od lat przy ulicy Szpunara. Placówka jest w bardzo złym stanie, a do tego niedogodna jest jej lokalizacja (karetki jadące do pacjentów muszą pokonywać korki w centrum miasta).

Za 2,8 mln zł powstaje nowa siedziba, której budowa ma się zakończyć pod koniec roku. W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się pomieszczenia socjalne dla służb medycznych, magazyn na leki i materiały medyczne, pokoje łączności i dokumentacji medycznej oraz garaże dla ambulansów. 

– W wyniku realizacji tej inwestycji i zmiany miejsca lokalizacji pogotowia, poprawią się warunki i czas dojazdu zespołów ratownictwa do mieszkańców każdej z pięciu gmin tworzących powiat wielicki. W sposób szczególny musimy dbać i wspierać służbę zdrowia oraz służby ratownicze, mając doświadczenia walki z niewidzialnym wrogiem, walki z koronawirusem – mówi Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.
comments powered by Disqus