Policja: Ludzie na Krupówkach urządzili dyskotekę pod gołym niebem

Interwencja na Krupówkach fot. KPP w Zakopanem

Na Krupówkach doszło do jednego incydentu, w którym rozbawiona młodzież ok. godziny 22 urządziła sobie dyskotekę pod gołym niebem – poinformował małopolska policja.

Przedstawiciele biura prasowego małopolskiej policji napisali w komunikacie, że wczoraj na majówkę do Zakopanego i na Podhale zjechało kilka tysięcy turystów z całego kraju.

– Część przyjechała do Zakopanego w poszukiwaniu rozrywki i imprez dopuszczając się niestety przy tym zakłóceń ładu i porządku publicznego. Policjanci w sobotę i w sobotnio-niedzielną noc przeprowadzili z Zakopanem ponad 70 interwencji legitymując w sumie 300 osób. Na Krupówkach doszło do jednego incydentu, w którym rozbawiona młodzież około godziny 22 urządziła sobie dyskotekę pod gołym niebem. Policjanci przejeżdżający obok wezwali posiłki, impreza została zakończona a organizator hulanki dostał mandat. Była to jedyna interwencja wobec większej grupy osób – mówią pracownicy biura prasowego małopolskiego garnizonu policji.

Podczas ostatniej doby policjanci ujawnili 40 wykroczeń związanych z brakiem maseczek czy łamaniem innych epidemiologicznych obostrzeń. Sprawców ukarano mandatami bądź zostaną skierowane wobec nich wnioski do sądu o ukaranie. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

comments powered by Disqus