Policja zakupiła sprzęt marki Apple: najnowszy telefon, zegarek i tablet. Po co?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najnowszy iPhone – kolor tytan błękitny, iPad Air (gwiezdna szarość) i Apple Watch Series 9 (kolor północ) to sprzęt zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Do czego będzie służył? Policja odsyła do... ustawy o policji.

Wyniki przetargu zostały ogłoszone na początku stycznia. Telefon amerykańskiej marki kosztował blisko 5,6 tys. zł, iPad – 3,8 tys. zł, a zegarek z paskiem o rozmiarze M/L –  2,3 tys. złotych (ceny brutto). Zwróciliśmy się do policji z prośbą o podanie informacji, kto i do czego będzie używał takiego sprzętu.

– Sprzęt zakupiony w ramach postępowania  przewidziany jest do realizacji zadań służbowych kierownictwa KWP w Krakowie – poinformowała nas Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa małopolskiej policji. Chcieliśmy dopytać, o jakie zadania chodzi. W odpowiedzi zostaliśmy odesłani do ustawy o policji.

Kto będzie korzystał?

Dopytaliśmy również o to, kto z kierownictwa komendy będzie korzystał z tego sprzętu, czy może będzie to całe kierownictwo, składające się z pełniącego obowiązki komendanta (po tym jak 26 stycznia ze stanowiska odszedł poprzedni szef małopolskiej policji) i dwóch zastępców komendanta. – Kierownictwo KWP w Krakowie korzysta ze sprzętu różnych producentów – odpowiada Katarzyna Cisło.

Pytaliśmy również o kwestie związane ze wskazaniem tej konkretnej marki w przetargu. Mundurowi odpowiedzieli, że w przeszłości korzystali z innych firm i zapytali, czy według nas sprzęt Apple'a jest nieodpowiedni do wykorzystania przez policję.

News will be here