Ponad miesiąc utrudnień na Żabińcu. Ruszył remont ulicy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek 22 lipca rozpoczął się remont nakładkowy ul. Zdrowej na Żabińcu. Utrudnienia dla kierowców i pieszych potrwają do początku września.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, w pierwszej kolejności drogowcy zajmą się chodnikami (od ul. M. Bobrzeckiej), później nawierzchnią. Prace już się rozpoczęły, wykonawca rozbierał w czwartek dotychczasowy chodnik.

W związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Wprowadzony został ruch jednokierunkowy na odcinku od Marii Bobrzeckiej do Żmujdzkiej. Biorąc pod uwagę fakt, że remont obejmuje cały odcinek od ul. Prądnickiej do Żmujdzkiej, na dalszych etapach prac można się spodziewać zmian w organizacji ruchu.

Zakończenie prac planowane jest na początek września, a całość ma kosztować ok. 1,1 mln zł.

Mapa remontów

To jeden z zaplanowanych na ten rok remontów nakładkowych. Do tej pory po północnej stronie miasta udało się wyremontować fragment ul. Radzikowskiego, w planie jest też nakładka na ul. Łokietka, od ul. Wybickiego do Wrocławskiej. W trakcie są prace na ul. Staffa, Chocimskiej i Dobrej.

W sierpniu przeprowadzony zostanie natomiast remont na al. Słowackiego, na odcinku od od wiaduktu na al. 29 Listopada do ul. Kamiennej.

W związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie, podczas prac brukarskich, wyłączony zostanie pas ruchu dla autobusów. W drugim etapie obejmującym wymianę nawierzchni – prace będą realizowane na połowie jezdni. Ruch pojazdów zostanie utrzymany.

Poniżej mapa tegorocznych remontów nakładkowych, przygotowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały