Porozmawiajmy o Krowodrzy. Nowe linie tramwajowe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek odbędzie się kolejna odsłona cyklu Porozmawiajmy o Krowodrzy. Tematem spotkania będą aktualne propozycje komunikacyjne zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Gminy Kraków, które przybiorą formę konkretnych tras, oraz jedna propozycja rozwojowa.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 17.30 w filii Biblioteki Kraków przy ul. Królewskiej 59. W wydarzeniu weźmie udział Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Nowe linie tramwajowe dla Krowodrzy?

Są zdjęcia, na których tramwaj nie jedzie, jak dziś, ulicą Królewską. Porusza się wzdłuż Kazimierza Wielkiego, po czym skręca w Pomorską, nim dotrze na plac Inwalidów. Od tego czasu nieco na południe przesunęła się główna oś komunikacyjna tej części miasta i zmiana przebiegu tramwajowej trasy to wyraża.

Osiemdziesiąt lat później jesteśmy świadkami kolejnej dużej zmiany. Wieloletni Plan Finansowy Gminy Kraków przewiduje dodatkowe linie na Cichy Kącik i w kierunku Azorów. Punktem wyjścia rozmowy o dwóch nowych tramwajowych trasach będą potrzeby transportowe tej części Krakowa, ich możliwa ewolucja oraz warianty ich zaspokajania. Kiedy pojedziemy tymi trasami, jaki będzie ich ostateczny przebieg, jakie czynności muszą być wykonane, a jakie trudności pokonane?

Dowiemy się również, jak do 2022 roku zmieniła się koncepcja metra i gdzie według aktualnych koncepcji mógłby się znaleźć jego przystanek, zamiast poprzednio planowanej lokalizacji w okolicach Biprostalu.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Mańczyk, radny Dzielnicy V Krowodrza. Start o godz. 17:30, wstęp wolny.

Dla nieobecnych na miejscu czat oraz transmisja online: Facebook.com/PorozmawiajmyOKrowodrzy

Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 1-U-2465-1
Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 1-U-2465-1