Powstanie 700-metrowa plaża na Bulwarze Wołyńskim. Miasto czeka na oferty

Plaża Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego na Salwatorze fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Prezydent ogłosił przetarg na dzierżawę terenu na bulwarze niedaleko byłego hotelu Forum. Latem będzie tam funkcjonować plaża, a zimą może lodowisko. Cały rok ma natomiast działać obiekt gastronomiczny.

Obszar o powierzchni blisko hektara obejmuje teren po byłej plaży z pawilonem, gdzie mieścił się klub nocny, oraz działkę między plażą a miejscem, skąd startuje balon widokowy.

Firma, która złoży najlepszą ofertę – zarówno pod względem cenowym, jak i koncepcyjnym, będzie musiała zorganizować tam plażę piaszczystą lub na drewnianym podeście o powierzchni nie mniejszej niż 700 mkw. oraz plac zabaw, a do tego postawić obiekty małej architektury (ławeczki, kosze etc.).

Na bulwarze będzie też funkcjonował całoroczny obiekt z funkcją gastronomiczną i socjalną, gdzie znajdą się toalety, przebieralnia czy wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Wnętrza mają być dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i mieć wydzielone pomieszczenia do karmienia oraz przewijania dzieci. Plan miejscowy dopuszcza w tym miejscu organizację lodowiska, więc również zimą dzierżawca będzie mógł zarabiać na tym terenie.

Zwycięzca przetargu podpisze z miastem 15-letnią umowę. Cena wywoławcza to 14 tys. złotych plus VAT za miesiąc dzierżawy. Otwarcie ofert odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9 w siedzibie Wydziału Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29, pok. 18 (Sala Konferencyjna). Część niejawna przetargu planowana jest na 5 maja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki