Premiera bez widzów, kolejne spektakle odwołane. Bagatela zmienia plany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W związku z sytuacją epidemiologiczną, Teatr Bagatela odwołuje pokazy nowego spektaklu „Ich czworo” w reż. Giovanny’ego Castellanosa.

W najbliższą sobotę, 24 października, na deskach Teatru Bagatela miała się odbyć pierwsza w tym sezonie premiera. Niestety, w związku z sytuacją epidemiologiczną, instytucja zmieniła dotychczasowe plany.

– Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, premiera „Ich czworga” w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa odbędzie się bez udziału publiczności. Spektakle na Dużej Scenie w dniach 23-25 października zostają odwołane – czytamy w komunikacie teatru.

Otwarte pokazy spektaklu mają się odbyć dopiero w styczniu 2021 roku.

Polska mentalność

„Ich czworo” to komedia Gabrieli Zapolskiej, opatrzona przez autorkę podtytułem „Tragedia ludzi głupich”. Warto podkreślić, że będzie to już drugie spotkanie aktorów Bagateli z tą sztuką. Pierwsze z nich nastąpiło wiele lat temu. 27 sierpnia 1921 roku to właśnie przedstawienie „Ich czworo” zainaugurowało trzeci sezon działalności pierwszej Bagateli.

Chociaż „Ich czworo” Zapolska napisała w 1907 roku, reżyser Giovanny Castellanos uważa, że pióro pisarki nadal pozostaje celne, a sztuka jest „doskonałym rentgenem współczesnego życia”. Reżyser zaznacza również, że ta mieszczańska tragikomedia opowiada również o specyficznej polskiej mentalności.

– Mamy nadzieję, że w nowym roku uda nam się zaprezentować Państwu świeżą interpretację komedii, nad którą prace trwają już od maja. Za ewentualne rozczarowania bardzo, bardzo przepraszamy – zaznacza teatr.

 

comments powered by Disqus