Przebudowa Klasztornej: nowy etap, stara organizacja ruchu

fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Wykonawca rozbudowy ul. Klasztornej zbliża się zakończenia trwającego obecnie etapu prac.
Po stronie zachodniej ułożono system rur, studni i komór odprowadzających ścieki sanitarne. Po stronie wschodniej rozpoczęto wykonywanie kanalizacji deszczowej. Gotowy jest przecisk rur kanalizacji deszczowej o średnicy 80 cm wzdłuż ul. Michała Hutnika.

Wykonywane są też przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynków położonych wzdłuż  ul. Klasztornej. Wkrótce robotnicy zajmą się przyłączami domów i budynków znajdujących się po wschodniej stronie ulicy. W miejscach, gdzie zakończono już roboty z kanalizacją sanitarną lub deszczową, wykonawca zasypując wykop, wykonując jednocześnie dodatkową stabilizację gruntu, a następnie pozostałe warstwy konstrukcyjne drogi. Poza budową kanalizacji sanitarnej i opadowej są wymienianie sieci telekomunikacyjne i elektryczne.

Teren objęty pracami jest zamknięty dla ruchu tranzytowego, który został skierowany na trasę objazdową ulicami Podbipięty, Giedroycia, Ptaszyckiego i al. Jana Pawła II. Na ul. Klasztornej dopuszczony jest jedynie dojazd do posesji, sklepów i punktów usługowych oraz ruch pojazdów uprzywilejowanych i komunikacji miejskiej w Krakowie. Utrzymany zostanie jeden kierunek na odcinku od ul. Syrachowskiej do ul. Podbipięty.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus