Przy ul. św. Tomasza zaczął działać nowy antykwariat

archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Antykwariat przy ul. św. Tomasza już otwarty. To czternasty lokal, który miasto wynajęło na potrzeby utworzenia w nim księgarni lub antykwariatu.

Właściciele antykwariatu Suszek Books, który funkcjonował do tej pory jako sklep internetowy i stoisko podczas kiermaszów książki, wzięli udział w zorganizowanej przez Zarząd Budynków Komunalnych aukcji na najem lokali użytkowych, którą wygrali.

Nowy antykwariat mieści się przy ul. św. Tomasza 26. To czternasty lokal wynajęty przez miasto pod księgarnię lub antykwariat.

Antykwariat ma powierzchnię 47 metrów kwadratowych i znajduje się na parterze budynku, który jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

– Dzięki zapisom uchwały o wspieraniu przedsiębiorczości w zakresie zawodów chronionych, do których należą księgarze, najemcy mogą korzystać z ulgowych czynszów w lokalach miejskich. Otwarcie antykwariatu pod tym adresem to efekt starań wynikających z programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO – informuje miasto.

Warto dodać, że w jego sąsiedztwie działają już Antykwariat Kamiński (ul. św. Jana 3), który jest najstarszym antykwariatem w Polsce i znajdujący się przy Sławkowskiej Krakowski Antykwariat Naukowy.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus