Rabuś wziął kąpiel i dopiero później zaczął okradać mieszkanie

fot. KMP w Krakowie

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-letniego obywatela Czech. – Zanim rabuś ogołocił jedno z mieszkań na terenie Olszy wziął w nim kąpiel i ubrał się w znalezione w pomieszczeniach ubrania – informuje policja.

Na początku sierpnia kilkanaście minut po północy, oficer dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z mieszkań na terenie Olszy. Pod wskazany adres został skierowany patrol policjantów. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, przystąpili do ustalenia szczegółów zdarzenia oraz wysłuchali relacji osoby, która padła ofiarą rabusia.

Próbował ukraść rower

Jak informuje Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, rozmowę przerwał pracownik ochrony, który zauważył na kamerach monitoringu mężczyznę próbującego ukraść rower.

– Mundurowi niezwłocznie pobiegli w kierunku złodzieja. Rabuś na widok policjantów zaczął uciekać z jednośladem i częścią łupów. Policjanci szybko zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 32-letni obywatel Czech. Mężczyzna został zatrzymany i zabrany do radiowozu, gdzie czekał już zgłaszający, który od razu zorientował się, że 32-latek ma na sobie i ze sobą jego rzeczy: plecak, obuwie i odzież – mówi Szpiech.

Najpierw kąpiel i nowe ubrania

Następnie funkcjonariusze odtworzyli i sprawdzili trasę, jaką pokonać miał uciekający złodziej. Podążając „po śladach” 32-latka policjanci natrafiali na skradzione rzeczy, a w okolicach podziemnych garaży odkryli ukrytą torbę, a w niej zrabowane pieniądze. W trakcie sprawdzenia okazało się, że łupem złodzieja padło ponad 76 tys. dolarów oraz ponad 800 euro.

Policjanci przewieźli obywatela Czech do komisariatu, gdzie w trakcie przeprowadzanych czynności 32-latek wyjaśnił, co robił w nocy z 1 na 2 sierpnia. Jak się okazało, do mieszkania złodziej dostał się przez uchylone okno. Po wejściu do środka rabuś wziął kąpiel, ubrał się w rzeczy, które znalazł w pomieszczeniach i „tak przygotowany” rozpoczął poszukiwanie łupów.

Ukradł ponad 76 tys. dolarów

32-latek usłyszał zarzut kradzieży ponad 76 tys. dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi ponad 350 tys. złotych. Obywatel Czech ukradł również ponad 800 euro. Dodatkowo mężczyzna zrabował wart 60 dolarów plecak oraz odzież, obuwie i walizkę warte łącznie ponad 900 euro. Łupem złodzieja padły także projektor i listwa audio wycenione na kwotę około 3 700 złotych. 32-latek ma na swoim koncie również kradzież wartego 1 500 zł roweru oraz wartej 200 zł damskiej marynarki. Wszystkie skradzione przedmioty, jak również zrabowana gotówka wróciły do właścicieli.

Obywatel Czech odpowie za kradzież oraz kradzież z włamaniem, za co grozić mu może do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

comments powered by Disqus