Radni Krakowa lekceważą swoje obowiązki. Nie odbyła się komisja ds. referendum

Posiedzenie komisji ds. referendum fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Z powodu nieobecności pięciu radnych nie odbyło się dziś posiedzenie komisji ds. przygotowania referendum.

W czwartek o godz. 14 członkowie komisji do spraw przygotowania referendum mieli wysłuchać wystąpienia profesora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzeja Bukowskiego, a także zapoznać się z informacją wicedyrektora magistrackiego wydziału organizacji i nadzoru.

Na sali obrad pojawiło się trzech radnych: Artur Buszek, Adam Kalita oraz Adam Migdał. Zdalnie w posiedzeniu uczestniczył radny Lech Kucharski. Aby posiedzenie mogło się rozpocząć potrzebna była obecność jeszcze jednego radnego.

Ze swoich obowiązków nie wywiązali się radni: Tomasz Daros, Małgorzata Kot, Łukasz Maślona, Marek Sobieraj oraz Alicja Szczepańska.

Przewodniczący komisji Adam Migdał w rozmowie z LoveKraków.pl mówił, że „każdy ma jakieś zajęcia, ale jest tydzień sesyjny, więc wszyscy powinni być w gotowości”. – Sprawdziłem, że między godziną 14 a 15 żaden z radnych nie uczestniczy w pracach innych komisji, dlatego akurat wybrałem tę porę – podkreśla.

– Szkoda, że radni nie wywiązali się ze swoich obowiązków, bo zaprosiłem pana profesora z Uniwersytetu Jagiellońskiego i chciałem, abyśmy zapoznali się z częścią jego przemyśleń dotyczących referendum – dodaje Adam Migdał.

– Niestety pan przewodniczący mija się z prawdą. W czasie, kiedy miała odbywać się komisja referendalna, ja byłem na komisji kultury o czym pan radny wiedział – mówi Łukasz Maślona.