Rodzinna Niedziela z CEL przy Tauron Arenie Kraków oraz na lotnisku!

Niedzielne wydarzenie to okazja zobaczenia jak funkcjonuje lotnisko fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wakacje już się rozpoczęły! To świetny moment aby przypomnieć sobie jak funkcjonuje lotnisko, dlaczego samolot lata oraz jak bezpiecznie i sprawnie wejść na jego pokład.

Pomogą w tym eksperci z Centrum Edukacji Lotniczej. W ten weekend przygotowali aktywności zarówno w siedzibie CEL na krakowskim lotnisku, jak również na terenach zielonych przy Tauron Arenie Kraków. Dla każdego coś miłego.

W niedzielę o godzinie 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 oraz 17:00 można przejść ścieżkę odlotową pasażera w Centrum Edukacji Lotniczej, zlokalizowanym na krakowskim lotnisku. Jest to świetna okazja dla rodzin z dziećmi, ale także starszych, na przygotowanie się do lotu lub przypomnienie sobie obowiązujących procedur. Każdy otrzyma pamiątkową kartę pokładową i będzie mógł zasiąść w fotelach z samolotu Airbus A320. Wszystko w radosnej, spacerowej atmosferze. Wszystkich chętnych zapraszamy, nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc, a parking pod CEL na czas zwiedzania jest darmowy.

Centrum Edukacji Lotniczej: Każdy znajdzie coś dla siebie

Jednak w najbliższą niedzielę pracowników CEL będzie można również spotkać na terenach zielonych przy Tauron Arenie Kraków. Pomiędzy godziną 11 a 16 rodzinną niedzielę można wzbogacić o naukę i zabawę w przyjemnych okolicznościach przyrody. Nie każdy wie, że lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Tajniki wybranych zawodów będą przybliżać pracownicy CEL, a wszyscy chętni będą mogli wcielić się w postać pracownika lotniska poprzez pamiątkowe zdjęcie w wybranym stroju - będzie można zostać pracownikiem lotniska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

– Połączymy naukę z zabawą i poprzez eksperymenty zdradzimy Wam, dlaczego samoloty latają oraz kiedy wzbiły się w powietrze – mówią przedstawiciele CEL.

Niedzielne spotkanie w CEL to okazja, by dowiedzieć się  kto pracuje na lotnisku. Majsterkowicze będą mieć okazję do stworzenia niezwykłego mostu i poznania tajników lotnictwa cywilnego. Prawdziwi koneserzy lotnictwa zmierzą się z jakże długą i zadziwiającą historią lotnictwa poprzez grę w domino. Natomiast na tych, którzy lubią eksperymentować, czekają odlotowe doświadczenia. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie szczegóły wydarzenia można sprawdzić TUTAJ.