Rozpoznajesz ich? Pobili kontrolera biletów [VIDEO]

Kontrola biletów. Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci proszą o pomoc w identyfikacji trzech sprawców, którzy 7 listopada pobili kontrolera biletów na przystanku tramwajowym „Politechnika”.

7 listopada w godzinach popołudniowych na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej trzech mężczyzn szarpało kontrolera biletów i zadawało mu uderzenia kulą ortopedyczną w głowę. Pobicie miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych.

– Mężczyzna doznał obrażeń głowy. W tej sprawie Komisariat Policji I w Krakowie prowadzi dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Zachód. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi fotografię, na której znajduje się wizerunek sprawców przestępstwa – przekazała krakowska policja.

Dotychczasowe czynności nie przyczyniły się do ustalenia, kto stał za atakiem na kontrolera, dlatego prowadzący sprawę zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości czy innych danych mężczyzn widocznych na nagraniu:

- mężczyzna nr 1 ubrany w charakterystyczną czerwoną czapeczkę i czarną kurtkę, posiada zarost (brodę),

- mężczyzna nr 2 ubrany w szarą bluzę, ciemne spodnie, ma ciemne krótkie włosy.

Informacje w tej sprawie należy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod nr tel. 47 83 52 914 lub mailowo na adres: kp1@krakow.policja.gov.pl.

Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto