Skała: 39-letni Gruzin zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa

39-latek podczas libacji zaatakował nożem swoich znajomych. Jednego z nich ugodził w klatkę piersiową, a drugiego w brzuch. Gruzin po usłyszeniu zarzutów trafił do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

 

W sobotę (25 listopada) w Skale, w jednym z mieszkań, podczas imprezy, 39-latek zaatakował nożem swoich kompanów. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali załogę ratownictwa medycznego. Z uwagi na obrażenia, jakich doznali poszokdowani, mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala.

Zatrzymany Gruzin nie był w stanie opowiedzieć o szczegółach zdarzenia. Funkcjonariusze na podstawie zebranych śladów i dowodów ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, a w trakcie awantury 39-latek ugodził nożem swoich rodaków.

39-latek usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa jednego z poszkodowanych i spowodowania u drugiego z mężczyzn uszczerbku na zdrowiu trwającym powyżej siedmiu dni.