Śledztwo w sprawie dewastacji pomnika przy ul. Piłsudskiego

Prokuratura nie zdradza szczegółów dotyczących śledztwa w sprawie zdewastowania pomnika Józefa Piłsudskiego i Legionistów. Wiadomo tylko, że jedna osoba została zatrzymana.

Wczoraj pojawiły się informacje, że w sprawie została zatrzymana jedna osoba – obywatel Ukrainy, który miał jeszcze z kimś pomalować monument na barwy kojarzące się z flagą naszego wschodniego sąsiada. Oprócz tego na miejscu pozostawiono kartkę z napisem „Polsza nie tylko dla panów”.

Na konferencji prasowej do zdarzenia odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że zostało zaaranżowane przez kogoś z zagranicy. – Możliwa jest inspiracja z zagranicy, kraju, który w niewielkim stopniu graniczy z Polską – powiedział.

Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Śródmieścia – Wschód. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej stwierdza, że na razie nie ma co liczyć na szczegóły dotyczące postępowania.  – Jak tylko będziemy mieć coś do zakomunikowania, to zrobimy to. Na razie nie ma o tym mowy – stwierdził prokurator Janusz Hnatko.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus