Spacery szlakiem Wyspiańskiego - są jeszcze dostępne bilety na ten weekend

Jaki Wawel widział oczyma wyobraźni Stanisław Wyspiański? W jakim Krakowie mieszkał? A w jakim marzyło mu się mieszkać? Wciąż można się jeszcze zapisać na spacery szlakiem Wyspiańskiego, organizowane przez Zamek Królewski na Wawelu.

„Tutaj nie Paryż, tylko Kraków, a Kraków stolicą dawno już być przestał” – tak Wyspiański pisał w liście, ale jednak ostatecznie to w Krakowie mieszkał większość swojego życia i to Wawelowi chciał przywrócić stołeczną funkcję.

– Każdy spacer rozpoczniemy od wzgórza wawelskiego, aby pokazać, jak dużo śladów związanych z Wyspiańskim można na nim odnaleźć. Następnie ruszymy w miasto i sprawdzimy, jak Wyspiański łączył swoje dwie największe miłości: Wawel i Kraków – zapowiadają organizatorzy. Spacery prowadzą Aleksandra Witkowska i Monika Longa. W ten weekend odbędą się już ostatnie oprowadzania w tym cyklu.

Przygotowane zostały dwa tematy spacerów:

- „Wyspiański monumentalnie” przeprowadzi nas przez wybrane miejsca na wzgórzu wawelskim, kościół Franciszkanów oraz kościół Mariacki aż po Teatr Słowackiego. Będziemy szli śladem wielkich artystycznych wizji Wyspiańskiego, które miały zrewolucjonizować całe miasto.

- „Wyspiański prywatnie” pokaże nam bardziej intymne oblicze artysty – począwszy od jego fascynacji Wawelem i dzieciństwa spędzonego u stóp wzgórza, przez miejsca jego nauki i spędzania wolnego czasu. Sprawdzimy również, co Wyspiański widział za oknem poszczególnych swoich mieszkań i pracowni.

Sprawy techniczne

Bilety kosztują 12 zł, sprzedaż prowadzona online - linki do sprzedaży są podane przy datach spotkań
Miejsce zbiórki: makieta wzgórza wawelskiego (przed budynkiem Centrum Promocji)
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń
Istnieje możliwość zamówienia powyższych spacerów również dla grup szkolnych w wybranych terminach; kontakt: Filip Skowron, fskowron@wawelzamek.pl
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

17 grudnia, sobota

11:00-13:00 – Wyspiański monumentalnie

12:00-14:00 – Wyspiański prywatnie

13:00-15:00 – Wyspiański monumentalnie

18 grudnia, niedziela

11:00-13:00 – Wyspiański prywatnie

12:30-14:30 – Wyspiański monumentalnie

13:30-15:30 – Wyspiański prywatnie

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto