Spółka odpowiedzialna za igrzyska szuka pracowników. Ile można zarobić?

Siedziba spółki IE 2023 mieści się w biurowcu przy Kamiennej 21 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zwiększy się zatrudnienie w spółce Igrzyska Europejskie 2023, która została powołana, by przygotować i przeprowadzić imprezę sportową. Trwa rekrutacja na stanowisko asystenta dyrektora, poszukiwani są także menedżerowie, specjaliści i koordynatorzy do różnych pionów.

Na początku czerwca dla spółki z siedzibą przy ulicy Kamiennej 21 pracowały 74 osoby. W najbliższym czasie zatrudnienie będzie wzrastać, a przed startem imprezy i w jej trakcie (21 czerwca – 2 lipca) liczba pracowników na etacie i zleceniobiorców może oscylować wokół 300.

Ile można zarobić w spółce Igrzyska Europejskie 2023?

W strukturze organizacyjnej wyszczególniono 13 pionów (11 z nich ma dyrektorów) i dwa samodzielne stanowiska – menedżera projektu i rzecznika prasowego. W spółce istnieją cztery poziomy stanowisk, dla których wyznaczono wysokość wynagrodzenia na rękę. Dyrektorzy zarabiają między 8 a 12,7 tys. zł, menedżerowie od 6 do 11 tys. zł, koordynatorzy mogą liczyć na 3,5-7,5 tys. zł, a specjaliści zarobią od 3,5 do 6,5 tys. zł.

Igrzyska Europejskie. Szukają pracowników

Spółka obecnie poszukuje pracowników do zespołu biura obsługi narodowych komitetów olimpijskich (kilka wakatów), koordynatora stref medialnych, asystenta dyrektora, spejcalisty ds. informatyki, menedżerów ds. sportowych i oznakowania obiektów, spcjalistów ds. zakupów/zamówień publicznych, organizacji wydarzeń promocyjnych, sponsoringu, specjalisty/koordynatora ds. promocji igrzysk, junior menedżerów ds. obsługi gości VIP i operacji cateringowych oraz graphic & contact designera.

Umowy są podpisywane do końca sierpnia 2023 roku, na okres powołania spółki lub do końca przyszłego roku. Część pracowników może liczyć na służbowy telefon i laptop, prywatne ubezpieczenie medyczne, a nawet premię uznaniową.