Startuje remont chodnika przy al. Słowackiego

Remont chodnika wykonany w ramach poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek (13 grudnia) rozpocznie się remont fragmentu chodnika na alei Juliusza Słowackiego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

 Chodzi o odcinek znajdujący się na pasie zieleni pomiędzy ul. Długą a ul. Śląską. Prace potrwają do 20 grudnia, a ich koszt wyniesie 75 tys. zł.

Zadanie jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. – Aleje Słowackiego pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna na terenie Krowodrzy i cenny zabytek Krakowa od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych – czytamy w opisie zadania na stronie budżetu obywatelskiego.

– Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Ze względu na to, że Aleje są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym i którym przejeżdżają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści - powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze – dodają autorzy projektu.